Üldiselt on welsh corgi pembroke’d pika eluea ja hea tervisega koerad. Siiski esineb terviseprobleeme, mis õnneks küll on terviseuuringutega väljaselgitatavad ja vastutustundliku aretusega kontrolli all hoitavad.

SILMAHAIGUSED

RD ehk võrkkesta düsplaasia (kergemal kujul voltide või rosettide moodustumine võrkkestas, raskemal juhul võrkkesta degeneratsioon või silmapõhjast irdumine)

Katarakt e. hallkae tähendab silmaläätse hägustumist. Lääts asetseb silmas vikerkesta ja pupilli taga. Kae põhjustab läätse territooriumil moodustuvat hägusust. Hägunemise ulatus varieerub individuaalselt. Hägusus võib olla nii kerge, et see ei mõjuta koera nägemist. Hägusus võib olla ka nii laiaulatuslik, et koer võib jääda pimedaks. Hägususe suurus võib kasvada koera vanuse kasvades ja mõjutada sellisel juhul koera nägemist. Paljudel vanadel koertel esineb vanemas eas katarakti, mis ei ole pärilik. Pärilik posterior polaarne katarakt on geneetilise hallkae ehk HC vorm. Posterior polaarne katarakti vorm edeneb kiiresti. Pärilik katarakt on harva valulik. Pimedaks jäämine toimub on aeglaselt. Nõrgenenud nägemisega või pimedaks jäänud koer on võimeline elama kodustes tingimustes pikalt ja see haigus ei lühenda eluiga.

PPM (Persistent Pupillary Membrane) on seisund, kus looteeas pupilli kattev veresoonte võrgustik vastsündinu perioodil ei taandarene, vaid jääb püsima. Silmas on PPM näha vikerkesta värvi ribakestena, mis kinnituvad üht otsa pidi iirisele, teine ots võib olla kinnitunud kas iirisele üle pupilli, sarvkesta sisepinnale või läätsele. Läätsele või sarvkesta sisepinnale kinnitudes tekitab PPM läbipaistmatu ala, mis võib nägemist oluliselt halvendada.

PHTVL/PHPV (lootel läätse tekke ajal läätse ümbritseva esmase klaaskeha ja veresoonte võrgustik ei taandarene). PHTVL/PHPV on erineva raskusastmega, welsh corgi cardiganidel harva esinev.

Distikiaas (distichiasis) ehk ripsmete liigkasv.

MUUD HAIGUSED

Südamehaigused – PDA (patent ductus arteriosus) ehk avatud arteriaalne juha. See ei ole küll tõendatult pärilik haigus welsh corgi pembroke tõu puhul, kuid see on levinud ja diagnoositud haigus kahjuks. Avastatav enamasti kutsikaeas, kui koerale veterinaarne ülevaatus tehakse.  Loe enam

DM – degeneratiivne müelopaatia on progresseeruv seljaaju haigus, mis avaldub koertel vanemas eas. Olemas on DNA test.

vWD – von Willebrandi tõbi (vere hüübimatus). Olemas on DNA test

Luustikuarenguhäired, düsplaasia (puusaliigesed, küünarliigesed)