Vastutustundlik aretus

Tuletame jätkuvalt meelde, et koerte aretus peab olema vastutustundlik ja kaalutletud otsus.

 Vastutab tehtud pesakonna eest kasvataja, kuid tegelikult omab vastutust ka isase koera omanik! Seepärast peab alati veenduma, et koerad keda aretuses kasutatakse vastavad tõustandardis / EKL tõuraamatumääruses ja FCI eeskirjades toodule!

Eesti Corgi Klubi seisab jätkuvalt selle eest, et nii welsh corgi cardiganide kui ka welsh corgi pembroke aretuses kasutatakse koeri, kes vastavad nii eeltoodule kui ka on läbinud elementaarsed tervisekontrollid (näiteks ametlik silmauuring), osalenud näitustel edukalt. Welsh corgi cardiganide puhul on ka värvikombinatsioonid väga olulised.

Juhime tähelepanu, et kasvatajatel on õigus kanda kutsikad, kes ei vasta standardis toodule (värvus, sabakonks, puudulikud munandid jmt.) MA registrisse. MA-register tähendab, et antud koeri ei tohi aretuses kasutada ja üldjuhul nendega ka näitustele asja ei ole. Julgustame kindlasti astuma seda sammu, sedasi saab ehk vältida olukorda kui aastate möödudes on sõna-sõna vastu olukord ja raske midagi teha. Samuti on õigus MA registrisse kandmise avaldust esitata tõugu esindaval ühendusel, kuid siis on asja arutamine juba EKL juhatuses.

Kasvataja: kindlasti küsi, mis peab/peaks olema tehtud ENNE koera paaritamist! Ka siis, kui välismaalt saadud küsimuste vastused sind ei rahulda või jäävad segaseks!

Eelmine
Erinäitus 2018
Järgmine
Oleme tõuühing

Lisa kommentaar

Email again: